Pranešimų rengimas
Pranešimas – tai vieša, oficiali kalba, kuria siekiama išnagrinėti atitinkamą temą. Pranešimų rengimas nėra labai sudėtingas, tačiau, be abejo, tam reikia skirti nemažai laiko.
Pranešimų rengimas: eiga
Norint parengti pranešimą, pirmiausia svarbu pasirinkti tinkamą ir sau įdomią temą, surinkti medžiagos šia tema, paruošti rankraštį ir iš jo mokytis. Apskritai, labai svarbu tiksliai susisteminti visą rankraščio tekstą ir jį išmokti, kadangi paprastai pranešimo metu neleidžiama skaityti iš rankraščio. Be to, kalbėtojas, išmokęs savo kalbą, daro gerą įspūdį klausytojams ir pats jaučiasi labiau užtikrintas. Tam, kad klausytojams nebūtų nuobodu klausyti pranešimo, reikia parengti prezentaciją – kartais tai yra net privaloma. Todėl svarbu skirti nemažai dėmesio ir pranešimo skaidrėms parengti.
Pranešimų rengimas: skaidrės ir struktūra
Pranešimo skaidrės pradedamos rengti tada, kai yra surinkta visa medžiaga ir susistemintas rankraštis. Prieš pradedant rengti skaidres, svarbu sudaryti kalbėjimo planą. Vėliau galima pasirinkti temą atitinkančias iliustracijas, parengti lenteles ir grafikus. Reikia suvokti, kad į pranešimą neturi būti dedamas visas kalbėjimo tekstas, o tik svarbiausi teiginiai-akcentai. Be to, svarbu apgalvoti, kiek kalbėjimo laiko bus skirta kiekvienai skaidrei. Paprastai vienai skaidrei skiriamos 1–2 minutės, todėl jeigu ketinate kalbėti 20 minučių, reikės parengti nuo 12 iki 15 skaidrių.
Svarbu žinoti, kokią informaciją pateikti skaidrėse. Pirmoje skaidrėje reikia nurodyti pranešimo pavadinimą, jo autorių, instituciją. Antroje skaidrėje paprastai nurodoma anotacija. Trečioje skaidrėje nurodomas pranešimo turinys. Kitos skaidrės paprastai skiriamos problemai pristatyti: viena arba dvi skaidrės –problemos ir darbo tikslo suformulavimui; viena (nebūtina) skaidrė – savo arba kitų autorių darbų pristatymui; viena skaidrė – panaudotų metodų aptarimui. Kitose skaidrėse (kiek jų reikia) aptariami darbo rezultatai. Nereikia pamiršti skirti vieną skaidrę išvadoms. Ši skaidrė – pati svarbiausia, nes geriausiai įsimena klausytojams. Išvadoms suformuluoti pakanka 5 punktų. Dar vieną skaidrę galite skirti tolimesnių darbų aptarimui. Taip pat galima pridėti dar 1–3 papildomas skaidres klausimams, kuriuos, tikėtina, Jums užduos, aptarti.
Pranešimų rengimas reikalauja laiko. Jeigu jo stokojate ir negalite parengti pranešimo patys – mes pasiruošę Jums padėti. Galime atlikti visus nurodytus veiksmus.
Pranešimų rengimas: kiek kainuoja?
Sužinokite, kiek kainuos Jūsų pranešimo parengimas. Sužinoti.